Erişilebilirlik

Amazon Evden Çalışma Süresini Temmuz 2021'e Kadar Uzattı


Amerikan online satış devi Amazon şirketi, Corona virüsü salgını nedeniyle çalışanlarının önümüzdeki yıl Haziran ayı sonuna kadar evden çalışmaya devam edebileceklerini duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, halen görevlerini evden yürütebilen personelin 2021 yılı Haziran ayının sonuna kadar evden çalışmaya devam edebilecekleri belirtildi. Şirket, daha önce 2021 yılı Ocak ayına kadar evden çalışma sisteminin devam edeceğini açıklamıştı.

Bugüne kadar, Amazon şirketinin depoları ve benzeri tesislerinde görev yapan 19 bin çalışanı Corona virüsü salgınına yakalandı.

Şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, işyerine gitmek zorunda olan çalışanların fiziksel mesafe, temizlik, vücut ısısı kontrolları, maske ve dezenfektan ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli yatırımların yapıldığı belirtildi. Sendikalar, bazı çalışanlar ve siyasetçiler, şirketi, çalışanlarını Corona virüsü riskiyle karşı karşıya bırakmakla eleştiriyor.

Salgının başlamasıyla birlikte sosyal medya platformu Twitter, çalışanlarının evden çalışma sistemine geçmesine olanak tanıyan ilk internet şirketi olmuştu.

Yazılım şirketi Microsoft, evden çalışma süresini bu ay başında yaptığı açıklamayla uzatmıştı. Sosyal medya platformu Facebook da çalışanlarının önümüzdeki yıl Temmuz ayına kadar evden çalışmaya devam edebileceklerini açıklamıştı.

XS
SM
MD
LG