Erişilebilirlik

Altın Küre Ödülleri’ne Trump ve Streep Damgası


Oscarların habercisi olarak nitelenen Altın Küre Ödülleri’ne ünlü aktris Meryl Streep’in yeni seçilen Başkan Donald Trump hakkında söyledikleri damga vurdu.

3 Oscar ödüllü oyuncu törende Cecil DeMille yaşam boyu başarı ödülünü alırken yaptığı konuşmada isim vermeden Amerika’nın 45. Başkanı seçilen Donald Trump’a yüklendi.

Meryl Streep, “İnsan aşağılama içgüdüsüne, kamuya mal olmuş, özellikle güçlü bir kişilik örnek teşkil ederse, yukarıdan aşağıya bundan herkes etkilenir. Çünkü bu diğer insanlara aynı şeyi yapma izni verir” diye konuştu.

Streep, Trump’ın seçim kampanyası sırasında engelli bir muhabirle alay etmesinden çok üzüldüğünü söylemişti.

Trump’ın cevabı gecikmedi

Donald Trump’ın Streep’a cevabı gecikmedi. Amerika’nın 45. Başkanı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Yüzüncü defa (söylüyorum), engelli muhabir ile dalga geçmedim, ama 16 yıllık bir hikayeyi benim kötü görünmem için kendi kafasına göre değiştirmesi rezilliğini gösterdim” dedi.

Trump, “Merly Streep Hollywood’da en fazla gözde büyütülen oyunculardan biri. Beni fazla tanımıyor ama dün gece Altın Küre’de bana saldırdı” tweetini attı.

Altın Küre Ödülleri

Komedyen Jimmy Fallon’un sunduğu geceye “La La Land” adlı film damgasını vurdu.

Film, aday gösterildiği her dalda ödülün sahibi oldu. La La Land toplamda 7 ödül kazandı.

Oyuncular Emma Stone ve Ryan Gosling en iyi kadın ve erkek oyuncu ödüllerini kazanırken, Damien Chazelle de en iyi yönetmen ödülünün sahibi oldu.

Film ayrıca müzikal komedi dalında en iyi film, en iyi senaryo, en iyi şarkı ödüllerini de kazandı.

“Moonlight” filmi drama dalında en iyi film ödülünün sahibi oldu. En iyi yardımcı erkek ve kadın oyuncu ödülleri de Casey Affleck ve Isabelle Huppert’in oldu.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Trump’ın Florida’daki Evine FBI Baskını - 9 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:40 0:00
XS
SM
MD
LG