Erişilebilirlik

Akil İnsanların Planı Ne?


Başbakanlıktan açıklanan çözüm sürecine katkı verecek akil insanlar heyetinde , iş dünyasından, bilim adamına, sanatçıdan gazeteciye toplumun her kesimine ulaşması beklenen isimler yer alıyor. Üyeler, toplantının detaylarını ve akil insanlar heyetindeki görevleri kapsamında yapmayı planladıklarını Amerika’nın Sesi’ne değerlendirdi.

Kezban Hatemi: “Türkiye’de Sivil Toplum kuruluşu yok”

Güneydoğu Anadolu Bölgesi için oluşturulan akil insan heyetinde başkan vekili olarak görev alacak hukukçu Kezban Hatemi, sürecin doğru yolda ilerlediğini söyledi. Uzun süredir bölgenin nabzını tuttuğunu belirten ünlü avukat , heyette hukukçu olarak insan hakları ağırlıklı konulara eğileceğini belirtti.

Oral Çalışlar: “Türkiye Yeni Bir Yolculuğa Çıkıyor”

Karadeniz Bölgesi heyetinde yer alan yazar Oral Çalışlar sürece olan inancının altını çizdi. Silahların bırakılmasının teknik bir mesele olduğunu belirten Oral Çalışlar, Türkiye’nin pek çok açı dan yeniden yapılanacağını söylüyor.

Oral Çalışlar ve Kezban Hatemi’yle yapılan söyleşileri aşağıdaki linklerden dinleyebilirsiniz.

lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:00 0:00
Linki indirmek için


lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:00 0:00
Linki indirmek için
  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 25 Haziran-6. Gün
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:26:16 0:00
XS
SM
MD
LG