Erişilebilirlik

AGİT: 'Diyarbakır'daki Patlama ile Şok Olduk'


AGİT Heyeti Başkanı Ignacio Sanchez Amor (İspanya) ve Gözlemci Misyonu Özel Koordinatörü Vilija Aleknaite-Abramikiene (Litvanya) Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde sandık görevlileri, seçmenler ve gönüllü müşahitlerle konuştu.

Türkiye’de halen devam eden genel seçimleri izlemeye gelen Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Örgütü (AGİT) heyeti, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde sandık görevlileri, seçmenler ve gönüllü müşahitlerle konuştu.

AGİT Heyeti Başkanı Ignacio Sanchez Amor (İspanya) ve Gözlemci Misyonu Özel Koordinatörü Vilija Aleknaite-Abramikiene (Litvanya) basına açıklamalarda bulundu.

Abramikiene, "Diyarbakır'daki patlama ile şok olduk. Ben Adana'ya (geçen ay Adana’daki Halkların Demokratik Partisi merkezine düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili olarak) gitmiştim. Orada da erkek ve kadın ikinci katta iken bombanın etkilenmemesi, yaralanmamaları mucize" dedi.

Amor ise, patlamadan önce Çarşamba günü Diyarbakır'da olduklarını ve vali ile görüştüklerini söyledi. Vali ile görüşmelerinde güvenlik sıkıntısı olmadığı bilgisi verildiğini açıklayan Amor, patlamayla birlikte şaşırdıklarını ve endişe duyduklarını söyledi. Amor, bugün böylesi bir olay yaşanmamasını umut ettiklerini de ifade etti.

XS
SM
MD
LG