Erişilebilirlik

Sunucu hatası

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Afganistan Devlet Başkanı Karzai Washington'da


Karzai, Amerikalı yetkililerle kamuoyuna yansıyan bir dizi anlaşmazlığın ardından bozulan ikili ilişkileri onarmaya çalışacak

Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai dört günlük resmi ziyaret amacıyla Washington’a geldi.

Karzai, Amerikalı yetkililerle kamuoyuna yansıyan bir dizi anlaşmazlığın ardından bozulan ikili ilişkileri onarmaya çalışacak.

Hamid Karzai’ye Washington ziyaretinde kabinesinden çok sayıda bakan da eşlik ediyor.

Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, yarın Karzai’yle resmi görüşmelere başlamadan önce bugün konuk devlet başkanı onuruna bir akşam yemeği verecek. Karzai, Başkan Barack Obama’yla Çarşamba günü görüşecek.

Amerikalı yetkililerin Karzai’ye hükümetini güçlendirmesi ve yolsuzlukla daha çok mücadele etmesi için baskı yapması bekleniyor. Görüşmelerde ayrıca Taleban militanlarıyla mücadele konusuna da ağırlık verilecek. Karzai, barış yanlısı Taleban liderleriyle uzlaşma önerisinde bulunuyor.

Hamid Karzai geçen yılki tartışmalı cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yapılan usulsüzlüklerden yabancı devletleri ve Birleşmiş Milletler’i suçlamıştı.

XS
SM
MD
LG