Erişilebilirlik

Bozdağ: ‘ABD İade Etmezse Türkiye'yi Bir Teröriste Feda Etmiş Olacaktır’


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Fethullah Gülen’in Amerika’ya yapılan iade talebiyle ilgili olarak, “Eğer vermezse, Amerika Türkiye’yi bir teröriste feda etmiş olacaktır” diye konuştu.

Bekir Bozdağ, Türkler arasında Amerika karşıtlığının yükseldiğini, bunun Gülen’in iadesiyle azalabileceğinin mesajını verdi.

Adale Bakanı Bozdağ, Anadolu Ajansı’na verdiği özel demeçte, Gülen'in iade taleplerini içeren dört dosyanın Amerikalı yetkililere gönderildiğini söyledi.

Darbe soruşturması çerçevesinde gözaltına alınanlara işkence yapıldığı iddialarını da değerlendiren Bozdağ, "Burada gözaltına alınmadan önceki çatışma sırasında meydana gelmiş eserleri, 'gözaltından sonraki işkencenin emaresi olarak' göstermek çok büyük bir çarpıtmadır. Dosyalar açıktır. Türkiye, işkenceye karşı sıfır tolerans uygulayan bir ülkedir" dedi.

Bozdağ, “Özellikle paralel yapının Avrupa ve Amerika'da lobi gücü çok yüksek. Sadece bunlar değil, Türkiye'nin aleyhine diğer terör örgütleri de çok ciddi lobiler yapıyorlar ve uluslararası örgütler, Türkiye ile görüşmeden, Türkiye'den herhangi bir bilgi, belge edinmeden, kendilerine gelen iddiaların, iftiraların gerçek olup olmadığına dair Türk makamlarına soru sormadan, cevap almadan rapor yayınlıyorlar" dedi.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

ABD’de Enflasyonda Yavaşlama - 10 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:52 0:00
XS
SM
MD
LG