Erişilebilirlik

ABD’ye Baharda Kış Geldi


Baharın yaşandığı Amerika’ya kış yeniden geldi. ABD’nin orta bölgesinde yer alan birçok eyaletin bu hafta sonundan itibaren yoğun kar yağışından etkileneceği ve olumsuz hava koşullarının yaklaşık 15 milyon kişiyi etkileyeceği açıklandı.

Amerikan Ulusal Hava Durumu Merkezi’nin Buffalo, New York ofisinden yapılan açıklamaya göre New York eyaletinin bazı bölgelerinde de kar yağışı beklenirken kar kalınlığının 12 santimetreye kadar ulaşabileceği belirtildi. Yoğun kar yağışı özellikle Finger Lakes bölgesinde etkili olacak.

New York’taki Adirondacks Dağları’nda kar kalınlığının 8 santimetreye ulaşması bekleniyor. Ayrıca New York kentinde ise az miktarda kar yağışı ihtimal dahilinde. Kar yağışı New York eyaletinde bu akşamdan itibaren Pazar gecesine kadar sürecek.

Karın en etkili olması beklenen yerler ABD’nin orta ve kuzey eyaletleri. Bu eyaletlerde kar kalınlığının 30 santimetreye ulaşabileceği ve hafta ortasına kadar devam edebileceği açıklandı.

Kar yağışı Minnesota, Iowa, Dakota, Wisconsin ve Illinois eyaletinin bazı bölgelerinde akşam saatlerinden itibaren başlayacak. Chicago kentinde kar kalınlığının 15 ile 25 santimetreye ulaşabileceği tahmini yapıldı.

Chicago’daki O'Hare Uluslararası Havalimanı’nda yaklaşık 200 uçak seferinin beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edildiği açıklandı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Trump’a FBI Aramasında Nükleer Belge İddiası - 12 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:57 0:00
XS
SM
MD
LG