Erişilebilirlik

ABD’den Meksika’ya Ek Seyahat Uyarısı


Ek seyahat uyarısında, Meksika’nın Karayip kıyılarındaki tatil beldeleri olan Cancun ve Playa del Carmen bölgelerinin isimleri tek tek geçmiyor

Amerika Dışişleri Bakanlığı, Meksika’ya ek seyahat uyarısı yayınladı. Bakanlık uyarıda, ülkedeki cinayet ve suç oranına dikkat çekti.

Ek seyahat uyarısında, Meksika’nın Karayip kıyılarındaki tatil beldeleri olan Cancun ve Playa del Carmen bölgelerinin isimleri tek tek geçmiyor. Ancak uyarıda, Amerikan vatandaşlarının sık olarak ziyaret ettiği bölgelerin “suç çetelerinin savaş alanı haline geldiği” ifadeleri yer alıyor.

Ek uyarıya Veracruz ve Chiapas eyaletleri de eklenirken, şiddet olaylarının oldukça yoğun yaşandığı Guerrero eyaletine ise devlet görevlilerinin her türlü kişisel seyahatlerinin yasaklandığı belirtiliyor.

Devlet görevlilerinin Guerrero eyaletinde kara yolunu kullanmaları ve Acapulco kentine kara yoluyla seyahat etmeleri yasaklanmıştı. Daha önce de Guerrero eyaletindeki tatil beldesi Ixtapo’ya sadece uçakla gitmelerine izin veriliyordu.

Facebook Forum

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

ABD Silahlı Şiddete mi Teslim? - 5 Temmuz
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:33 0:00
XS
SM
MD
LG