Erişilebilirlik

Salgın ABD'de Eğitime Başlayan Üniversitelerde Yayılıyor


Amerika’da Corona virüsü salgını nedeniyle uzaktan eğitim yapacak okullara bir yenisi daha eklendi. Yaklaşık 30 bin öğrencisi bulunan Kuzey Carolina Üniversitesi, okulda görülen vakaların ardından eğitime uzaktan devam edileceğini açıkladı.

Kuzey Carolina Üniversitesi, Mart ayında salgının başlangıcında uzaktan eğitime geçmişti. Ancak yeni başlayan dönemde öğrencilerle kampüste eğitime başlandı. Okul yetkilileri, yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte şu anda 177 öğrencide Corona virüsü tespit edildiğini, yaklaşık 350 öğrencinin karantinaya alındığını açıkladı.

Okulda maske takma ve sosyal mesafaye uyma zorunluluğu olmasına karşın yetkililer, virüsün öğrencilerin toplu halde gittikleri bar, kafe ve partiler sırasında yayılmış olabileceğini belirtiyor.

Öte yandan Oklohama State ve Notre Dame Üniversiteleri de öğrenciler arasında Corona virüsü vakalarına rastlandığını açıkladı.

Oklohama State Üniversitesi’nde şu ana kadar en az 23 vaka tespit edildiği açıklandı. Indiana eyaletindeki Notre Dame Üniversitesi’nde de en az 58 vaka tespit edildiği belirtildi.

ABD’de daha önce birçok büyük üniversite 2021 yılı yaz dönemine kadar yüz yüze eğitim yapılmayacağını açıklamıştı.

XS
SM
MD
LG