Erişilebilirlik

Trump: "Benim ve Eşimin Corona Testi Pozitif Çıktı"


ABD Başkanı Donald Trump, kendisi ve eşi Melania Trump'ın Corona virüsü test sonuçlarının pozitif çıktığını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, kendisiyle eşinin Corona virüsü test sonuçlarının pozitif çıktığını açıkladı. Sabah saatlerinde Trump'ın yakın danışmanlarından Hope Hicks'e yapılan Corona virüsü testi sonucu pozitif çıkmıştı.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump, “Bu akşam, First Lady ve benim Corona virüs test sonuçlarımız pozitif çıktı. Süratle karantina ve tedavi sürecimize başlayacağız. Bunun üstesinden HEP BİRLİKTE geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Beyaz Saray doktoru Sean P. Conley tarafından yapılan yazılı açıklamada, Başkan Donald Trump ve eşi First Lady Melania Trump'ın durumlarının iyi olduğu, karantina sürecini Beyaz Saray’da geçirecekleri belirtildi. Conley, "Başkan’ın iyileşme sürecinde görevini yerine getirmeye devam etmesini bekliyorum" dedi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Başkan Donald Trump’ın katılacağı tüm etkinliklerin iptal edildiği belirtildi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump da Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Melania Trump, mesajında, “Bu yıl çok sayıda Amerikalı'nın yaptığı gibi Başkan ve ben de Corona testimizin pozitif çıkmasının ardından evde karantinada olacağız. Kendimizi iyi hissediyoruz ve ben tüm etkinliklerimi iptal ettim. Lütfen güvende olduğunuzdan emin olun, bunun üstesinden hep birlikte geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Corona virüsü testi sonucunun pozitif çıktığı açıklamasından birkaç saat önce ABD Başkanı Donald Trump, danışmanı Hope Hicks’in Corona virüsüne yakalanması nedeniyle kendisi ve eşi Melania Trump’a test yapıldığını, test sonucunu karantinada bekleyeceklerini belirtmişti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Danışmanı Hope Hicks
ABD Başkanı Donald Trump'ın Danışmanı Hope Hicks

ABD Başkanı bu mesajında, “Son derece yoğun çalışan ve kısa bir ara bile vermeden çalışan Hope Hicks’in Corona virüsü test sonucu pozitif çıktı. Kötü! First Lady ve ben bizim test sonuçlarımızı bekliyoruz. Bu süre zarfında karantina sürecimizi başlatacağız” ifadelerini kullandı.

Trump’ın danışmanı Hope Hicks, Trump’ın Demokrat partili rakibi Joe Biden’la katıldığı TV programı için Başkan’la birlikte uçakla Cleveland’a ve ardından da seçim mitingi için helikopterle Minnesota'ya Donald Trump’la birlikte gitmişti.

Hicks’in Çarşamba akşamı Corona virüsü enfeksiyonuna dair semptomlar göstermeye başladığı ve Perşembe sabahı kendisine yapılan testin sonucunun da pozitif çıktığı belirtiliyor.

FOX News kanalından Sean Hannity’ye telefonla açıklamada bulunan Başkan Donald Trump, Hope Hicks’in virüsü askerler ya da emniyet mensuplarından almış olabileceğini belirtti.

Trump “Askerler ve emniyet mensuplarıyla birlikte olduğunuzda korunmanız çok zor. Yanınıza geliyor, sizi kucaklamak, öpmek istiyorlar. Bunu istiyorlar çünkü onlar için çok iyi şeyler yaptık. Yakınlaşıyorsunuz ve o esnada birşeyler oluyor. Hope’un Corona virüsü kaptığını duyduğumda şaşırdım ama o emniyet güçlerine karşı çok sıcak davranır. Risk olduğunu biliyor ama henüz genç biri” dedi.

XS
SM
MD
LG