Erişilebilirlik

Prens Abdullah'tan Terör Örgütlerine Uyarı - 2004-06-20


Suudi Arabistan Veliaht Prensi Abdullah, bugün ülkesinde faaliyet gösteren terör örgütlerini uyardı ve militanların yakalanarak öldürüleceğini söyledi.

Prens Abdullah, Cuma gecesi öldürülen El Kaide lideri AbdülAziz El Mukrin’i örnek verdi ve bu duruma düşmek istemeyenlerin, bir an önce doğru yola dönmesi gerektiğini söyledi.

El-Mukrin ve beraberindeki üç kişi, kaçırdıkları Amerikalı mühendis Paul Johnson’ın başını keserek öldürdükten sonra güvenlik kuvvetlerince öldürülmüştü.

İçişleri Bakanı Prens Necef de, Veliaht Prens’in bu sözlerine katıldı ve ülkedeki tüm terör örgütlerinin ortadan kaldırılacağını söyledi.

Bu arada El-Kaide adına Internet’te yayınlanan bir mesajda, örgüt liderlerinden AbdülAziz El Mukrin’le üç arkadaşının öldüğü doğrulandı. Aynı mesajda Suudi yönetimine karşı verilen mücadelenin devam edeceği bildirildi.

El Kaide, Cezayirli yetkililerin açıklamasına göre, bu ülkedeki önemli militanlarından birini de kaybetti. Cezayir ordusu, El Kaide bağlantılı bir örgütün lideri olan Nebil Sahrayi ile aynı grubun bazı liderlerinin Perşembe günü düzenlenen operasyonlarda öldürüldüğünü açıkladı.

XS
SM
MD
LG