Erişilebilirlik

UEFA'dan Beşiktaş'a Maç Yeri; Almanya - 2003-12-03


Son terörist saldırılardan sonra Türkiye’de yapılması gereken maçları tarafsız sahalara nakleden Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Avrupa Şampiyonlar Ligi (G) Grubu'nda Beşiktaş ile İngiliz Chelsea takımları arasındaki maçı Almanya'ya aldığını açıkladı.

UEFA’dan yapılan açıklamada, Beşiktaş'ın tarafsız saha olarak tercih ettiği Schalke Arena Stadı'nın onaylandığı, maçın 9 Aralık Salı günü Gelsenkirchen kentinde oynanmasına karar verdiği belirtildi.

Bu arada Türk Futbol Federasyonu ile Beşiktaş kulübünün, UEFA'nın maçı İstanbul yerine tarafsız sahada oynatma kararına yönelik Spor Tahkim Mahkemesi'ne yaptığı itirazın, bugün karara bağlanması bekleniyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, UEFA’nın kararına tepki göstermiş, İstanbul’daki saldırılara yaklaşım tarzını, uluslararası teröre karşı bir dayanışma değil, tam aksine uluslararası bir prim olarak gördüğünü ifade etmişti.

Öte yandan, UEFA Kupası'nda, İsrail'in Maccabi Haifa ile İspanya'nın Valencia takımları arasında İzmir'de oynanması gerekirken, güvenlik gerekçesiyle ertelenen karşılaşma da Hollanda'ya alındı.

İki ekip arasındaki UEFA Kupası 2. tur rövanş karşılaşması, 11 Aralık Perşembe günü Rotterdam'ın Sparta Stadı'nda yapılacak.

XS
SM
MD
LG