Erişilebilirlik

Michael Jackson'a Destek Gösterileri - 2003-11-23


Dünyanın bazı kentlerinde hayranları, çocuklara cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle hakkında yeniden soruşturma başlatılan Amerikalı pop yıldızı Michael Jackson’a destek verdiler.

New York ve Los Angeles kentlerinde küçük gruplar, kendisini “Popun Kralı” ilan eden Jackson’un masum olduğunu, sanatçıya iftira edildiğini dile getirdiler. Benzer gösteriler Paris ve Roma’da da düzenlendi.

Michael Jackson, Perşembe günü Santa Barbara cezaevinde tutuklanmış ve 3 milyon dolar kefalet ödeyerek çıkmıştı. Hayranları ve yakın dostları medyanın Jackson’un üzerine yüklendiğini iddia ediyor ve masum olduğunu savunuyor.

Bu arada Jackson kendi çocuklarının velayetini kaybetmekle de karşı karşıya bulunuyor. Los Angeles’li avukat Gloria Allred, çocuklarının velayetinin Jackson’dan geçici olarak alınması için, çocukları korumadan sorumlu yetkililere başvuracağını belirtti.

Şarkıcının 3, 5 ve 6 yaşlarında 3 çocuğu var. Michael Jackson’a karşı davanın Perşembe günkü Şükran Günü tatilinden sonra açılması bekleniyor.

XS
SM
MD
LG