Erişilebilirlik

Bush: 'Kaybettiğimiz Yaşamları Hatırlıyoruz' - 2003-09-12


ABD Başkanı George W. Bush ve eşi Laura Bush, 11 Eylül saldırılarının ikinci yıl dönümünde, güne erken saatlerde St. John’s Kilisesi’nde yapılan ayinle başladılar.

Kilisedeki törende bir konuşma yapan Başrahip Luis Leon, bugün, tüm ulusun yaşananları tekrar hatırlamaya çağırıldığını söyledi.

Rahip Leon vaazında, o günün acısını yeniden yaşayanların hayatın değerini daha iyi anlayacağını belirterek, "Hatırlamak istemeyen Amerikalılar için üzülüyorum, çünkü tecrübeleri anımsamaktan kaçanların hayatları yaşanılmamış bir hayatlardır" dedi.

Ayinin ardından kürsüye çıkan Başkan Bush ise, günün; hala acı içinde ve üzgün olanlar için ‘dua etme günü’ olduğunu söyledi.

"Kaybettiğimiz yaşamları hatırlıyoruz. Cesaret ve gösterilen kahramanlıkları hatırlıyoruz. Merhameti ve O korkunç günde yitirdiğimiz değerli vatandaşlarımızı yeniden hatırlıyoruz."

200’e yakın Beyaz Saray çalışanının da hazır bulunduğu törende, saatler ilk uçağın ikiz kulelere çarptığı 08:46’yi gösterirken, Bush çifti ele ele tutuştu ve kalabalıkla birlikte saldırıda hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu.

Başkan Bush, daha sonra, Afganistan ve Irak’taki operasyonlarda yaralanan askerleri ziyaret etmek amacıyla yerel bir Askeri Hastaneye geçti.

XS
SM
MD
LG