Erişilebilirlik

Erdoğan: 2004'den Sonra IMF'yle Anlaşma Yapmayacağız - 2003-06-15


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, iki ülke arasında daha güçlü ekonomik bağlar kurulması gerektiğini söyledi.

Erdoğan ve Muhammed, Kuala Lumpur’daki görüşmeleri sonrasında yaptıkları açıklamada yılda yaklaşık 200 milyon Dolar olan ikili ticareti 1 milyar Dolar'a yükseltmeyi amaçladıklarını açıkladı.

Erdoğan, iki ülkenin işadamlarının ticaret, sanayi ve hizmet sektöründeki işbirliğini arttırmaları gerektiğini söyledi, Irak gibi ülkelerdeki altyapının yeniden kurulmasında ortak çalışabileceklerini kaydetti.

Malezya'dan Pakistan'a geçen Başbakan Erdoğan’a Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’la, bazı milletvekilleri ve iş adamlarının bulunduğu 200 kişilik bir heyet eşlik ediyor.

Öteyandan Başbakan Erdoğan, Türk ve Malezyalı gazetecilerin sorularını yanıtlarken, 2004 yılı sonuna kadar ekonomik programı ciddiyetle uygulayacaklarını ancak daha sonra Uluslar arası Para Fonu’yla yeni bir stand-by anlaşmasına gitmeyeceklerini söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin İMF’ye 21 milyar dolar borcu olduğunu hatırlatarak, 2004’den sonra Türkiye’nin yola kendi gayretleriyle devam etmesini istediklerini belirtti.

XS
SM
MD
LG