Erişilebilirlik

Seri Katil Yine Öldürdü - 2002-10-22


Washington çevresinde Ekim başından bu yana işlenen cinayetlere Salı günü bir yenisi eklendi. İlk 5 cinayetin işlendiği Maryland eyaletinde, kimliği belirlenemeyen katil, bu sabah erken saatlerde, yine tek kurşunla bir otobüs şöförünü göğsünden vurdu. 40 yaşındaki belediye otobüsü şöförü ameliyat edilirken öldü.

Olay yerinde yapılan incelemede, bu cinayetin, diğerleriyle doğrudan bağlantılı olduğunu gösteren kanıt bulunamadı. Ancak polis, bu olayın da 2 Ekim’den bu yana 9 kişinin öldürüldüğü, 3 kişinin de yaralandığı seri cinayetlerle ilgisi olduğunu düşünüyor.

Bu sabahki saldırıdan sonra polis daha önce olduğu gibi bölgedeki yollarda barikat kurdu ve araçlarda arama yaptı. Bu yüzden Washington ve çevresinde trafik büyük ölçüde aksadı.

Bu arada polisle telefon teması kurduğu bildirilen, kimliği belirsiz kişinin cinayetleri işleyen katil olduğu tahmin ediliyor. Şimdiye kadar toplam 6 kişinin öldürüldüğü Montgomery İlçesi Emniyet Müdürü Charles Moose, sözkonusu kişiyi, kendileriyle yeniden temas kurmaya çağırdı.

Cinayet kurbanlarının hiçbir ayrım gözetilmeden seçildiği saldırılar yüzünden başkent Washington ve çevresinde halk korku içinde yaşıyor. Bölgedeki okullarda yüzbinlerce öğrencinin ders aralarında bile dışarıya çıkmasına izin verilmiyor, spor karşılaşmaları ve diğer açık-hava etkinlikleri erteleniyor.

XS
SM
MD
LG