Erişilebilirlik

Bush Amerikan Halkını Yeni Saldırılara Hazır Olmaya Çağırdı - 2002-10-18


Başkan Bush, Amerikan halkından kendilerine yönelecek yeni saldırılara hazır olmalarını istedi. Bush, Amerikalılar’ı güçlü olmaya çağırdı.

Başkan Missouri’de yaptığı seçim konuşmasında halkı güçlü olmaya da çağırdı.

Başkan Amerika’da ve Asya’da yeni saldırı tehditlerinin arttığı bir sırada Missouri’de, 3 Kasım seçimlerine Senatör adayı olarak girecek bir politikacıyı desteklemek için katıldığı toplantıda konuştu. Bush terörizme karşı açılan uluslararası savaşın yıllarca süreceğini ancak Amerika’nın, teröristleri yakalama çabasını sürdürmeye kararlı olduğunu tekrarladı.

Başkan Bush, geçen hafta Endonezya’nın Bali adasındaki saldırıyı yapanları, “acımasız katiller” olarak tanımladı ve halkı yeni saldırılara karşı uyardı. Bush, "Bu gerçek bir tehdittir. Amerika’yı ve Amerikalılar’ı korumanın en iyi yolu, teröristlerin fikirlerini değiştirmeleri veya tedavi olmaları için dua etmek değildir. En iyi yol, onları birer birer izleyip adalet önüne çıkarmaktır. Amerika da bunu yapmaya kararlıdır" diye konuştu

Başkan, terörizme karşı açılan savaşta bir yıl içinde en az üçbin zanlının yakalandığını hatırlattı. Bush ayrıca Senato’dan, terörist tehditlerle mücadele amacıyla iç güvenlik bakanlığı kurulması için sunduğu tasarıyı biran önce onaylamasını istedi.

XS
SM
MD
LG