Erişilebilirlik

Elvis Hala Kalplerde - 2002-08-16


Memphis’den Tokyo’ya, Blackpool’dan Kudüs’e dünyanın birçok kentinde Rock’n’Roll Kralı Elvis Presley anılıyor.

25. ölüm yıldönümünde ünlü rock şarkıcısı Tennessee eyaletinin Memphis kentindeki malikanesi Graceland’in önünde onbinlerce hayranı tarafından hatırlanıyor.

İngiltere’nin Blackpool kentinde binlerce Elvis-sever, bütün haftasonunu Elvis şarkılarının söyleneceği bir festivalde geçirmeye hazırlanıyor. Şu anda İngiltere’de Elvis’in eski şarkılarından, 1968’de söylediği “A Little Less Conversation” yeni şekliyle listebaşı.

Japonya’da Elvis hayranları Presley’in başkent Tokyo’daki heykeline çiçek ve sigara paketleri bıraktı. Elvis’in en büyük Japon hayranı, kendisi de şarkı söyleyen Başbakan Junichiro Koizumi, geçenlerde sanatçının en sevilen şarkılarından oluşan bir CD çıkarmıştı.

Elvis adlı bir lokantanın da bulunduğu Kudüs’de Kral’ın hangi dinden olduğu tartışmasıysa devam ediyor. Ünlü şarkıcının büyükannesinin Musevi olduğu söyleniyor.

Hollanda’nın Deurne kasabasında evinde Elvis Presley’in büstü bulunan bir Hollandalı, bugün büstün gözünden yaşlar geldiğini iddia etti.

Missisippi'li yoksul aile çocuğu Elvis Presley, bundan 50 yıl önce rock’n’roll'da devrim yapmış, Memphis’in, ABD’nin ve dünyanın gözbebeği olmuştu.

XS
SM
MD
LG