Erişilebilirlik

Görgü Tanıkları Anlattı - 2002-07-05


Bir görgü tanığı, el Al havayollarına ait bilet gişesindeki çatışmayı önce bir dizi silah sesi, sonra sessizlik ve sonra daha fazla silah sesi olarak anlattı.

Polis, İsrail havayollarının bir koruma görevlisinin silahlı kişiyi vurarak öldürdüğünü bildiririken görgütanığı, en az 8-10 el ateş edildiğini söyledi. Ambulanslar yaralıları hızla olay yerinden taşırken binlerce yolcu havaalanından tahliye edildi.

Los Angeles belediye Başkanı James Hahn, silahlı saldırının kişisel bir eylem olarak göründüğünü açıkladı.

"Olayın herhangi bir terör eylemi ya da başka bir şeyle ilişkisi olduğunu gösteren bir bilgi yok. Ama olayı halen soruşturuyoruz ve soruşturma FBI’nın gözetiminde devam edecek."

Soruşturmayı yürüten FBI ajanı Richard Garcia ise, her olasılığın gözönünde tutulduğunu söyledi.

Bağımsızlık Günü kutlamaları sırasında bir terör saldırısı ihtimaline karşı hava alanı ve kamuya ait diğer yerlerde sıkı güvenlik önlemleri alındı. Los Angeles Emniyet Müdürü Martin Pomeroy, halkı ihtiyatlı olmaya çağırırken hava alanındaki olay nedeniyle ötehlikeli bir durum görmediğini açıkladı.

Los Angeles hava alanında dün akşam saatlerinde uçak seferleri sınırlı olarak yehiden başladı. Uluslararası uçuşlara izin verilirken iç hatlardaki seferler ertelendi.

XS
SM
MD
LG