Erişilebilirlik

Ecevit 1 Hafta Hastanede Kalacak - 2002-05-17


Başbakan Bülent Ecevit, doktorlarının tavsiyesi üzerine en az 1 hafta süreyle Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde kalacak.

Başbakan Bülent Ecevit’in yaklaşık 3.5 saat süren muayenesinin ardından gazetecilere bilgi veren Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, Ecevit’in sol kaburgasında travmatik kırık, sol bacağında da damar iltihaplanması (tromboflebit )olduğunu açıkladı.

Prof. Dr. Haberal, Başbakan'ın telaşlandıracak ciddi bir durumu olmadığını da belirtti. Daha önce bağırsak enfeksiyonu geçiren Ecevit, 4 Mayıs'tan bu yana evinde istirahat ediyordu.

Başbakanlık Sözcüsü Cem Avcı, Başbakan Ecevit'in, gelecek hafta yapmayı planladığı Afganistan ve Pakistan gezisinin iptal edildiğini açıkladı. Ayrıca Suriye Başbakanının da bu ayki Ankara ziyareti ertelendi.

Ecevit'in hastaneye kaldırıldığı haberi, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda olumsuz etki yarattı, endeks %3 değer kaybetti.

Sağlık durumunun bozulması, Ecevit'in başbakanlık görevinden istifa edeceği yolunda spekülasyonlara da yol açtı. Siyasi gözlemciler, Ecevit'in istifasının koalisyon hükümetinde çatlaklara yol açabileceği ve 16 milyar Dolar'lık IMF kredisini tehlikeye sokabileceği görüşündeler.

Bu arada, Reuters Ajansı'nın haberine göre, Devlet Bakanı Tunca Toskay, görüştüğü özel sektör yetkililerine, seçimlerin, planlandığı gibi iki yıl içinde yapılacağını, erken seçime gitmenin sözkonusu olmadığını bildirdi.

XS
SM
MD
LG