Erişilebilirlik

Olimpiyatlarda Türk Ekibi - 2002-02-13


19'uncu Kış Olimpiyat Oyunları’na 3 kayakçıyla katılan Türkiye’yi alp disiplininde Atakan Alaftargil, kuzey disiplininde ise Kelime Aydın ve Sabahattin Oglago temsil ediyor.

Sabahattin Oglago katıldığı 30 kilometrelik yarışmada 24’üncü kilometrede ayağına kramp girmesi nedeniyle bu yarışmayı terketmek zorunda kaldı. Kayak Federasyonu Başkanı Erdoğan Üstünsoylu, 17 yaşındaki Oglago’nun aslında 35-40 kilometrelik bir yarışa hazır olacak şekilde antrenman yaptığını ancak bir talihsizlik sonucu yarışmadan çıktığını söyledi.

Kuzey disiplininde şansını deneyecek olan Kelime Aydın ise 15 Şubat’ta 5 kilometrelik yarışa katılacak. 19 Şubat’ta da Oglago ve Aydın bir buçuk kilometrelik hız yarışına katılacaklar.

Alp disiplininde olimpiyatlara katılan Atakan Alaftargil ise 23 Şubat’ta slalom dalında yarışacak. Kayak Federasyonu Başkanı Üstünsoylu, ekibin şimdiye kadar Türkiye’nin bu dallarda aldığı en iyi dereceyi hedeflediğini ve Türk ekibinin alp dalında 20 ile 30, kuzey disiplininde ise 40 ile 50’inci dereceler arasına girebileceğini söyledi.

XS
SM
MD
LG