Erişilebilirlik

Erdoğan'dan Yeni Reform Paketi Geliyor


Erdoğan'dan Yeni Reform Paketi Geliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan farklı alanlarda bir reform paketinin, Mart ayı sonuna kadar TBMM'ye sunulacağını açıkladı. Pakette başta yargı reformu olmak üzere, Avrupa Birliği sürecindeki konuların yer alması bekleniyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB Reform İzleme Grubu'nun 19’uncu toplantısının ardından bir reform paketinin yolda olduğunu açıkladı. Başbakan ilk kez tarih vererek, Mart ayı sonunda farklı alanlarda yasa değişikliği içeren reform paketinin Meclis’e sunulacağını bildirdi. Başbakan, ayrıca bir anayasa değişikliği paketinin de en kısa zamanda Meclis’e götürüleceğini vurguladı. A'dan Z'ye bir anayasa değişikliğinden bahsetmediklerini belirten Erdoğan, hangi konuların reform paketinde neler olacağının önümüzdeki günlerde daha da belirginleşeceğinin altını çizdi.

“Peki reform paketinde Türkiye gündemindeki hangi konular ön plana çıkar, hangileri daha geri planda kalır?” bu soruyu Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Yasin Aktay radyomuza değerlendirdi.

Ankara muhabirimiz Elif Özmenek'in Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Yasin Aktay ile yaptığı söyleşiyi sağ üst köşedeki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.

XS
SM
MD
LG