Erişilebilirlik

Avatar ve The Hangover'a Altın Küre Ödülü


Dün gece düzenlenen Altın Küre film ödüllerinde drama dalında en iyi film ödülünü Avatar, en iyi müzikal-komedi dalındaki ödülü de The Hangover – Felekten Bir Gece adlı film aldı.

Drama dalında en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi Crazy Heart adlı filmde bir country müzik şarkıcısını canlandıran Jeff Bridges oldu. Sandra Bullock da The Blind Side adlı filmle en iyi kadın oyuncu ödülünün sahibi oldu.

Sherlock Holmes filmindeki başrolünden dolayı komedi-müzikal filmlerdeki en iyi erkek oyuncu ödülünü Robert Downey Jr. alırken aynı dalda en iyi kadın oyuncu ödülü, Julie and Julia adlı filminde ünlü aşçı Julia Childs’ı canlandıran Meryl Streep’in oldu.

Precious adlı filmin oyuncularından Mo’Nique ile Inglorious Basterds – Soysuzlar Çetesi filminde Yahudi avcısı Nazi albayı canlandıran Avusturyalı oyuncu Christoph Waltz en iyi yardımcı kadın ve erkek oyuncu ödüllerini aldı.

Mad Men drama dalında, Glee de komedi-müzikal dalında en iyi televizyon dizileri ödülleri aldı.

Hollywood Yabancı Basın Derneği tarafından Los Angeles’te düzenlenen Altın Küre ödül törenleri, yılın en iyi sinema ve televizyon yapımlarını ödüllendiriyor.

XS
SM
MD
LG