Erişilebilirlik

Sunucu hatası

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Mullen: 'Afganistan'da Durum Kötüleşiyor'


Amerika Genelkurmay Başkanı, Afganistan’daki durumun, “ciddi ve kötüleşmekte olduğunu” açıkladı.

CNN televizyonuna konuşan Oramiral Mike Mullen, Taleban direnişinin, taktik anlamda gittikçe geliştiğini söyledi.

Afganistan’ın yeniden Taleban yönetiminin altına girme konusunda savunmasız olduğunun altını çizen Amerikalı komutan, bu tehlikenin yakın bir zamanda gidici olmadığına dikkati çekti. Mullen direnişçilerin en fazla sayıda Amerikan askerini öldürmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

Oramiral Mullen, bir başka demecinde de, Amerikan halkının Afganistan savaşına desteğinin azalmasının, kendisini kaygılandırdığını açıkladı.

Vietnam’da savaştığını hatırlatan Mullen, bu savaşta olduğu kadar her savaşta Amerikan kamuoyunun desteğinin, hayati önem taşıdığını belirtti.

Genelkurmay Başkanı, Afganistan’daki savaşın da El Kaide, Taleban ve diğer aşırı görüşlü örgütleri yenilgiye uğratmayı amaçladığını söyledi.

Öte yandan Afganistan’daki devlet başkanlığı seçimlerinde aday olan eski Dışişleri Bakanı Abdullah Abdullah, Devlet Başkanı Hamid Karzai’nin usulsüzlüklere bulaştığını iddia etti.

Suçlamaları reddeden Karzai’nin sözcüleriyse, asıl usulsüzlüğün Abdullah Abdullah tarafından yapıldığını öne sürüyor.

XS
SM
MD
LG