Erişilebilirlik

Michael Jackson'ın Cenaze Töreni Bugün


Michael Jackson’ın ailesi, dostları ve hayranları Pop müziğin kralına elveda demeye hazırlanıyor. Michael Jackson için bugün Los Angeles’ta iki ayrı cenaze töreni düzenlenecek.

Müzisyenin yakınları Forest Lawn Mezarlığı’nda özel bir cenaze töreni için sabahın erken saatlerinde bir araya gelecek. Ardından Los Angeles’taki büyük Staples stadyumunda halka açık bir tören düzenlenecek.

Bu törene katılmak için yapılan kuraya bir buçuk milyondan fazla kişinin başvurduğu belirtiliyor. Ancak törene Jackson’ın sadece 8 bin yedi yüz elli hayranı katılabilecek. Halka açık cenaze töreni ülke genelinde 50 sinema salonunda da ücretsiz naklen izlenebilecek.

Los Angeles polisi bileti olmadığı halde törene katılmak isteyecekler için olağanüstü güvenlik önlemleri alıyor. Polis stadyum civarındaki yolların bileti olmayanlara kapalı olacağını duyurdu.

Cenaze töreni tüm televizyon kanallarından da canlı yayınlanacak. Cenaze törenine katılmak için kurayla dağıtılan biletler şimdiden karaborsada satışa sunuldu. Bazı internet sitelerinde bu biletlerin binlerce dolara satılmaya çalışıldığı belirtiliyor. Ebay ve Craig’s list gibi siteler cenaze töreni bilet ilanlarını sitelerinden kaldırmaya çalışıyor.

Michael Jackson’ın cenaze törenine katılacak yıldızlar arasında Mariah Carey, Usher, Lionel Richie, Jennifer Hudson, Kobe Bryant ve Magic Johnson da bulunuyor.

Bu arada Jackson’ın mal varlığının idaresi annesi Katherine Jackson’dan alınarak geçici olarak Michael Jackson’ın yakın dostu John McClain ve avukatı John Branca’ya verildi.

XS
SM
MD
LG