Erişilebilirlik

Hayranları Michael Jackson'a Veda Etti


Michael Jackson’ın ailesi, dostları ve hayranları Pop müziğin kralına elveda demek için bugün Los Angeles’ta toplandı.

Staples spor merkezinde düzenlenen halka açık tören, eski Güney Afrika cumhurbaşkanı Nelson Mandela, şarkıcı Diana Ross ve Smokey Robinson’un konuşmalarıyla başladı.

Törende Michael Jackson'ın şarkıları söylendi, konuşmalar yapıldı.

Daha önce sanatçının yakınları Forest Lawn Mezarlığı’nda özel bir cenaze töreni için sabahın erken saatlerinde bir araya geldi. Ardından Jackson’un naşı Staples spor merkezine getirildi.

Bu törene katılmak için yapılan kuraya bir buçuk milyondan fazla kişinin başvurduğu belirtiliyor. Ancak törene Jackson’ın sadece 8 bin yedi yüz elli hayranı katılabildi. Halka açık cenaze töreni ülke genelinde 50 sinema salonunda da halen ücretsiz naklen izleniyor.

Los Angeles polisi bileti olmadığı halde törene katılmak isteyecekler için olağanüstü güvenlik önlemleri aldı. Polis stadyum civarındaki yolların bileti olmayanlara kapalı olacağını duyurdu.

Cenaze töreni tüm televizyon kanallarından da canlı yayınlandı. Cenaze törenine katılmak için kurayla dağıtılan biletler hemen karaborsada satışa sunuldu. Bazı İnternet sitelerinde bu biletlerin binlerce dolara satılmaya çalışıldığı belirtildi.

XS
SM
MD
LG