Erişilebilirlik

Sunucu hatası

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Amerika Korsanlarla Pazarlık Yapıyor


Amerikan donanması ve Federal Soruşturması Bürosu, Somali açıklarında rehin alınan Amerikalı kaptanın bırakılması için korsanlarla pazarlık yapıyor.

Somali açıklarında kaçırılan Amerikan yük gemisinin mürettebatı korsanları etkisiz hale getirmişti.

Ancak yük gemisinin can filikalarından biriyle kaçan korsanlar kaptanı hala rehin tutuyor.

Amerika Savunma Bakanlığı yetkilileri, donanmaya bağlı bir muhribin bu sabah bölgeye ulaştığını bildirdi. Ancak muhribin kaptanın bulunduğu tekneye ne kadar yaklaştığı bilinmiyor.

Teknedeki korsanlardan biri, Reuter haber ajansına “savaş gemileriyle kuşatılmış olduklarını ve konuşmaya vakitleri olmadığını” bildirdi.

Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, can filikasının yakıtının bitmek üzere olduğunu ve Amerikan donanmasının bölgede beklediğini açıkladı.

Bir Danimarka şirketine ait Amerikan bandıralı 17 bin tonluk yük gemisi, dün, kıyıdan 450 kilometre açıkta kaçırılmıştı.

20 kişilik mürettebatın hepsi Amerikalı olan “Maersk Alabama” adlı gemi, Kenya’nın Mombasa limanına gıda malzemesi taşıyordu.

XS
SM
MD
LG