Erişilebilirlik

Hillary Clinton İsrail'de


Hillary Clinton, Amerika’nın yeni dışişleri bakanı olarak İsrail ve Batı Şeria’ya ilk ziyaretini yapıyor. Geceyi Kudüs’te geçiren Clinton, İsrailli yetkililerle görüşmelere bu sabah başlıyor.

Clinton’un bugün görüşeceği İsrailli liderler arasında, hükümeti kurmakla görevlendirilen sağcı Likud partisinin lideri Benyamin Netanyahu da bulunuyor. Dışişleri Bakanı Ortadoğu barış sürecini canlandırma çalışmaları çerçevesinde yarın Batı Şeria’da Filistinli liderlerle de görüşecek.

Dışişleri Bakanı Clinton dün Şarm el Şeyh’teki Gazze’ye yardım konferansının ardından İsrail’e geçti. Mısır’daki konferansta Gazze’ye 5 milyar dolardan fazla yardım sözü verildi.

Amerika Filistinliler’e 900 milyon dolar yardım verecek. Clinton paranın, barışçı ve sorumlu bir Filistin devletinin koşullarını hazırlamak üzere kullanılmasını diledi.

Hafta sonu Ankara’ya da gitmesi beklenen Hillary Clinton’ın İsrail ve Batı Şeria ziyaretleriyle ilgili ayrıntıları Kudüs’ten bildiren Elif Ural’ın haberini yandaki bağlantıya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

İlgili bağlantılar

XS
SM
MD
LG