Erişilebilirlik

Filistin Devlet Başkanı Abbas Ankara’da


Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas Gazze ihtilafına çözüm arayışları çerçevesinde Ankara'da görüşmelerde bulunuyor. Abbas Gazze ihtilafının başından beri Türkiye ile diyalog halinde olduklarını ve ortak bir çözümü umut ettiklerini söyledi.

Abbas çalışma ziyareti için geldiği Ankara’ya inişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’yle Gazze konusundaki gelişmeleri değerlendireceklerini söyledi. “Hepimiz ortak bir çözüm umuyoruz” diyen Abbas, Türkiye’yle diyalog içinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başbakan Tayyip Erdoğan'la yemekte buluşan Abbas, temasları kapsamında TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le de biraraya gelecek. Türkiye'nin Hamas'la diyaloğuna gönderme yapıp Filistin'de milli birlik hükümetinin kurulması için destek arayan Abbas, bir taraftan da Gazze'ye giden insani yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaşamadan Hamas'ın kontrolüne geçmesinden yakınıyor. Abbas, Ankara temasları kapsamında özellikle bu konularda değerlendirmelerde bulunacak.

XS
SM
MD
LG