Erişilebilirlik

Gül ve Talabani Kerkük'e Gidecek


Dün Kerkük'te meydana gelen patlama öncesinde Kerkük’e gelen Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, bugün Kerkük’teki etnik grupların siyasi temsilcileri ile bir araya geldi. Talabani, Türkmenlerle yaptığı görüşmede, "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Bağdat ziyaretinin ardından Gül ile birlikte 20 Aralık’ta Kerkük’e gelmeyi planlıyoruz" dedi.

Kerkük'te yaşayan etnik gruplarla görüşmek ve sorunlarını dinlemek üzere Kerkük'te bulunan Talabani bugün Türkmen temsilcilerle görüştü. Kerkük'ün Arafe semtinde bulunan Cumhurbaşkanlığı konutunda Türkmen dört parti temsilcisi ile temaslarda bulunan Talabani, Kentte Türkmenleri de ilgilendiren bazı değişikliliklerin yapılacağını duyurdu.

Amerika’nın Sesi Radyosu’nun sorularını yanıtlayan Kerkük İl Meclis Türkmen Üyesi Ali Mehdi, toplantının olumlu bir havada geçtiğini, Celal Talabani'nin toplantı esnasında, "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Bağdat ziyaretinin ardından Gül ile birlikte 20 Aralık’ta Kerkük’e gelmeyi planlıyoruz" ifadesini kullandığını belirtti.

XS
SM
MD
LG