Erişilebilirlik

Bush Obama'yla Görüştü


Yeni Başkan Barack Obama ve ailesi, Başkan Bush’un daveti üzerine dün Beyaz Saray’ı ziyaret etti.

Beyaz Saray, Obama ve Bush’un, yeni başkanın karşılaşacağı konular üzerinde, yapıcı, rahat ve çok iyi bir görüşme yaptıklarını açıkladı.

Dün seçimden bu yana ilk kez biraraya gelen Obama ve Bush başbaşa görüştü. Bush ve Obama yönetim devrinin sorunsuz olması için işbirliği yapacaklarını vurguladı.

Eski ve yeni başkanlar görüşürken Laura Bush da, Michelle Obama’ya Beyaz Saray’ı gezdirdi.

Bush ve Obama yönetim devrinin sorunsuz olması için işbirliği yapacaklarını vurguladı. Ancak, Obama’nın geçiş dönemi çalışmalarını yöneten John Podesta, Bush’un kök hücre araştırmaları, petrol arama ve diğer konulardaki kararnamelerini iptaliçin derhal harekete geçileceğini açıkladı. Podesta, Bush’un kök hücre çalışmalarını sınırlayan ve kamu alanlarını yeni petrol aramalarına açan kararnamelerinin durdurulacağını bildirdi. Yeni başkanın ilk işinin ekonomiyi canlandırma planı sunmak olduğunu bildiren John Podesta, bu plana Başkan Bush’un da destek vermesi gerektiğini kaydetti.

Obama’nın atadığı Beyaz Saray Genel Sekreteri, Illinois milletvekili Rahm Emanuel ise, yeni yönetimin ilk önceliğinin ekonomi olacağını açıkladı. ABC ve CBS televizyonlarına çıkan Emanuel, Obama’nın, ekonomik sorunlarla mücadeleye derhal başlayacağını söyledi.

XS
SM
MD
LG