Erişilebilirlik

Sunucu hatası

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Obama'nın Kabinesi Belirleniyor


İki buçuk ay sonra yemin edecek olan yeni başkan Barack Obama, 1930’ların Büyük Buhran’ından bu yana Amerika’nın karşılaştığı en büyük ekonomik krizi de devralacak. Yardımcıları Obama’nın ekonomik danışmanlarıyla bugün toplandıktan sonra, seçimden sonraki ilk basın toplantısını düzenleyeceğini açıkladılar. Yeni maliye bakanının da bugün açıklanabileceği bildiriliyor.

Seçilmiş yeni başkana, dünden itibaren çok gizli istihbarat bilgileri iletilmeye başlandı.

Başkan Bush Pazartesi günü Beyaz Saray’da yeni başkanla, iktidarın devriyle ilgili konuları görüşecek.

Amerika’nın yeni başkanı Barack Obama, Beyaz Saray Genel Sekreterliği’ne, Illinois’lı Kongre üyesi Rahm Emanuel’i atadı. Clinton döneminde Beyaz Saray’da danışmanlık yapan Emanuel, görevi kabul ettiğini açıkladı.

Maliye Bakanlığı için New York Merkez Bankası Başkanı Timothy Geithner, Clinton’un eski Maliye Bakanı Larry Summers, eski Merkez Bankası Başkanlarından Paul Volcker ve New Jersey Valisi Jon Corzine yarışıyor.

Dışişleri Bakanlığı’na Demokratlar’ın 2004 seçimlerindeki başkan adayı John Kerry ve Cumhuriyetçi Senatör Chuck Hagel aday gösteriliyor.

Savunma bakanlığı için ise en güçlü aday, eski Deniz Kuvvetleri Bakanı Richard Danzig.

Obama’nın ekibine yakın kaynaklar, yeni kabine kurma çalışmalarının hızla ilerlediğini bildiriyor.

XS
SM
MD
LG