Erişilebilirlik

Gazeteler Obama'ya Destek Verdi


Amerika'nın önde gelen gazetelerinin yayın kurulları Demokrat Parti başkan adayı Barack Obama'ya destek verdi.

Washington Post, Los Angeles Times, Chicago Tribune ve San Fransisco Chronicle gazeteleri yayınladıkları başyazılarda Barack Obama'yı övdü. Chicago Tribune gazetesi ilk kez Demokrat Partili bir başkan adayına destek veriyor.

Washington Post gazetesi Obama'nın ulusal arenada deneyimsiz olması konusunda kaygı duyulduğunu yazdı ancak Demokrat Parti başkan adayının "zeki ve sakin" biri olduğunu belirtti. Los Angeles Times gazetesi, 'etkili bir konuşmacı' olarak tanıttığı Obama hakkında "ağırbaşlı, olgun ve heyecan verici" ifadelerini kullandı.

Obama'ya destek veren gazeteler Cumhuriyetçi Parti başkan adayı John McCain'in başkan yardımcısı adayı olarak Alaska Valisi Sarah Palin'i seçmesini sert bir şekilde eleştirdi. Gazetelerin yayın kurulları Palin'in deneyimsizliğine dikkati çekti ve McCain'in Palin'i seçme kararının "sorumsuzluk" olduğunu yazdı.

Adaylar Muhafazakar Eyaletleri Kazanmaya Çalışıyor

Ulusal anketlere göre desteğini arttıran Demokrat Parti başkan adayı Barack Obama, geleneksel olarak Cumhuriyetçilere oy veren eyaletlerde de destek bulmaya başladı. Obama'nın, Demokratların uzun zamandır başarı gösteremediği seçim bölgelerini kazanması mümkün.

Cumhuriyetçi Parti başkan adayı John McCain, 'Cumhuriyetçilerin kalesi' olarak bilinen eyaletlerde destek kaybını önlemeye çalışıyor. Yorumcular, McCain'in "savunmaya geçtiğini" söylüyor. McCain bugün kampanyasını muhafazakar eğilimli Kuzey Carolina ve Virginia eyaletlerinde sürdürüyor. Obama bu eyaletlerde de öne geçmiş durumda.

Son ulusal anketlere göre Obama, McCain'in altı puan önünde.

İlgili bağlantılar

XS
SM
MD
LG