Erişilebilirlik

Palin ve Biden TV'de Karşı Karşıya Geldi


Demokrat Partili Başkan Yardımcısı adayı Senatör Joe Biden ve Cumhuriyetçi Vali Sarah Palin dün akşam televizyon tartışma programında, ilk ve son defa karşı karşıya geldi. İki aday Irak ve ekonomi konusunda farklı tutum sergiledi.

Palin Demokrat Başkan Adayı Barack Obama’nın Irak’tan asker çekme planının, teslimiyet bayrağı çekme anlamına geleceğini savundu. Biden ise, Cumhuriyetçi başkan adayı McCain’in Irak savaşının yürütülmesi konusunda tümüyle hatalı, Obama’nın ise, bu savaşa karşı çıkmakla haklı olduğunu savundu.

Palin, Missouri eyaletinin St. Louis kentinde yapılan televizyon tartışmasında, Alaska valisi iken vergileri düşürdüğünü belirtti, kendisini ve Başkan Adayı McCain’i ‘alışılmışın dışında iş yapan politikacılar’ olarak niteledi.

Buna karşılık Joe Biden, McCain’in, daha iki hafta önce Amerikan ekonomisinin sağlam temellere sahip olduğu yolundaki sözlerini hatırlattı. Biden ayrıca, McCain’in orta sınıf ve yoksul Amerikalıları en çok ilgilendiren konularda, hiç de alışılmamış işler yapmadığını belirtti.

Palin’in adaylığı Cumhuriyetçi Parti’yi harekete geçirmiş ancak deneyimsizliği eleştirilere neden olmuştu.

Başkan adayları Demokrat Barack Obama ve Cumhuriyetçi John McCain geçen hafta bir tartışma programında biraraya gelmişti.

Son kamuoyu yoklamaları Demokrat aday Obama’nın yedi ila dokuz puan farkla önde olduğunu gösteriyor.

İlgili bağlantılar

XS
SM
MD
LG