Erişilebilirlik

John Edwards: 'Benim Çocuğum Değil'


Demokrat Partili eski Başkan adaylarından John Edwards, 2006 yılında evlilik dışı ilişki yaşadığını itiraf etti.

Edwards ABC Televizyonu'na verdiği demeçte, kampanyası için çalışan bir kadınla kısa süreli ilişkide bulunduğunu açıkladı. Eski Demokrat Partili senatör, olayı daha sonra kanser hastası eşi Elizabeth'e itiraf ettiğini ve kendisinden özür dilediğini söyledi.

John Edwards, ilişkiye girdiği 42 yaşındaki kadından bir çocuğu olduğu yolundaki iddiaları da yalanladı. Edwards, Demokrat Parti başkan adaylığından vazgeçinceye kadar evlilik dışı ilişkisi olduğu yolundaki iddiaları defalarca yalanladığını da söyledi.

John Edwards, Demokrat Parti önseçimlerinde Barack Obama ve Hillary Clinton'la arası iyice açıldıktan sonra yarıştan çekilmeye karar vermiş, adı daha sonra Demokrat Parti başkan adaylığını garantileyen Barack Obama için başkan yardımcısı adaylığında geçmişti.

Barack Obama, Edwards'ı "çalışanların büyük destekçisi" diye tanımladı, ancak eski Senatör'ün Eylül ayı başında Denver'da yapılacak Demokrat Parti kurultayına katılmayacağını söyledi.

John Edwards, 2004 başkanlık seçiminde de, Demokrat aday John Kerry'nin başkan yardımcısı adayıydı. Edwards'ın eşi Elizabeth, yıllardır kanserle mücadele ediyor ve bir süre önce yeniden nükseden hastalığının tedaviye yanıt vermediği bildiriliyor. Elizabeth Edwards da yaptığı açıklamada kocasının evlilik dışı ilişkisinin "aile meselesi" olduğunu savundu.

XS
SM
MD
LG