Erişilebilirlik

Laura Bush Türk Resim Sergisinde


Başkan Bush'un eşi Laura Bush, Merkez Bankası’nın 1923 – 1950 arasında yaşamış çeşitli Türk ressamlarının eserlerinden oluşan koleksiyonundan 35 eserin sunulduğu sergiyi Amerikan Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy ve eşi Gülgün Şensoy’la birlikte gezdi.

Merkez Bankası tarafından, Amerikan Merkez Bankası'nın Washington’daki tarihi merkez binasında düzenlenen sergiyi gezen Laura Bush her eser hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Bayan Bush ziyaret sonunda yaptığı kısa konuşmada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ziyaretlerini karıştırdı. Cumhurbaşkanı Gül'den önce cumhurbaşkanı sonra başbakan diye bahseden Laura Bush, ardından Başbakan Erdoğan'a cumhurbaşkanı dedi.

Laura Bush’u düzelten Gülgün Şensoy, First Lady’nin sergiyi gezmesinin büyük anlam ifade ettiğini söyleyerek ilerki yıllarda Türk sanatını Washingtonlular’a daha fazla tanıtmayı planladıklarını söyledi.

Gülgün Şensoy, Merkez Bankası sergisinin gördüğü ilgiden büyük memnunluk duyduklarını belirtti. 22 Ocak’ta sona erecek olan sergide Halil Paşa, Hikmet Onat, İbrahim Çallı, Ali Rıza Beyazıt, Bedri Rahmi Eyüboğlu gibi ünlü Türk ressamlarının eserleri bulunuyor.

XS
SM
MD
LG