Erişilebilirlik

Chris Dodd


Connecticut Senatörü Chris Dodd, 1974 - 1980 yılları arasında Temsilciler Meclisi üyeliği yaptı ve 1980 yılından bu yana Senato'da. Dodd, 1994 - 1997 yılları arasında Demokrat Parti Genel Başkanlığı'nı yürüttü.

Senatör Dodd, 2003 yılında Irak Savaşı'na destek vermişti, ancak daha sonra Irak konusunda Kongre’nin yanıltıldığını, savaşa destek kararını bu bilgilere dayanarak verdiğini söyledi. Dodd, Irak’ı işgal etmeseydi Amerika'nın daha güvenli olacağını söylüyor. Irak’taki askerlerin 2008 yılının Mart ayına kadar çekilmesini öngören tasarıya destek veren Senatör Dodd, ayrıca, 12 – 18 ay içinde tamamlanacak bir çekilme planı hazırladı.

Dodd, Başkan Bush’un hazırladığı göçmenlik reform planını destekliyor. Başkan Bush tarafından hazırlanan planda, sınır güvenliğinin arttırılması için ödenek ayrılması ve şu an Amerika’da bulunan kaçak işçilere vatandaşlık veya oturma/çalışma izni verilmesi öngörülüyor. Dodd ayrıca, Amerika – Meksika sınırına duvar örülmesi planını destekliyor.

Dodd, Başkan Bush’un 2001 ve 2003 yıllarında onayladığı vergi indirimlerine karşı çıktı.

Dodd, kürtaj yaptırma hakkını savunuyor. Dodd, Amerikan Anayasasına eşcinsellerin evlenmesini yasaklayan bir madde eklenmesine karşı çıkıyor.

XS
SM
MD
LG