Erişilebilirlik

Bonbon: ABD'deki Türk Çocuklarının Dergisi


Amerika'da yaşayan Türklerin sayısı arttıkça, toplum olarak ihtiyaçları da her geçen gün artıyor. ABD'deki Türklerin ihtiyaç duyduğu konulardan biri de çocuklarına Türkçe öğretebilmek, Türk kültür ve değerlerini aşılayabilmek. İşte bu boşluğu doldurmak üzere yola çıkan Sıtkı Kazancı, ABD'deki Türk çocukları için İngilizce-Türkçe olarak bir dergi yayınlıyor. Dergideki tüm öyküler, çizgi romanlar, bulmacalar her iki dilde yayınlanıyor.

25 kişilik profesyonel bir kadronun gönüllü katkılarıyla hazırlanan dergide, minik okuyuculara Türkçe öğretmek için hazırlanmış sayfalar da yer alıyor. Tarih sayfarı ve Türkiye'yi tanıyalım sayfaları ise Amerika'da yaşayan Türk çocuklarına kökleriyle ilgili temel bilgileri aktarıyor.

Türkiye'de uzun yıllar boyunca çocuklara yönelik dergi sayfaları için resimler, karikatürler çizen Sıtkı Kazancı, şimdi bu tecrübesini, başta kendi çocuğu olmak üzere, Amerika'da yaşayan tüm Türk çocukları için gönüllü bir hizmete dönüştürüyor.

Sıtkı Kazancı'yla 'Amerika'daki Türkler' programımız için yaptığımız söyleşiyi yukarıdaki link'lerden dinleyebilirsiniz. Derginin web sitesine de aşağıdaki adresten ulaşmak mümkün:

www.bonbonkids.com

XS
SM
MD
LG