Erişilebilirlik

Irak'ta Saldırılar: 11 Ölü


Irak'ın çeşitli yerlerinde bomba yüklü araçlarla girişilen üç intihar saldırısında en az 11 kişi öldü, 46 kişi de yaralandı.

Bağdat'ın, Şiilerin oturduğu Sadr Kenti bölgesindeki El Sadr Hastanesi önünde bomba yüklü bir aracın infilak etmesi 5 kişinin ölümüne, 15 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Ülkenin orta kesiminde Şiilerin yaşadığı Hilla kentinde bir benzin istasyonu yakınında bomba yüklü araçla girişilen saldırıda ise 4 kişi öldü, en az 20 kişi yaralandı.

Kuzeydeki Tur Hurmatu kasabasında da yine patlayıcı madde yüklenmiş bir aracın infilak etmesi sonunda aracın sürücüsü ve diğer 2 kişi öldü. İş bulmak için beklemekte olan 11 kişinin de bu olayda yaralandığı bildirildi.

Irak'ta geçen hafta içinde kaydedilen ölüm ve yaralanmaların, Amerikan kuvvetleri desteğinde girişilen yeni güvenlik operasyonlarının Şubat ayında başlamasından sonra bir hafta içinde meydana gelen en yüksek sayıdaki kayıplar olduğu bildirildi. Sadece Perşembe günü iki bombalı intihar saldırısında Bağdat'ta 82, kuzeydeki Şii nüfuslu Halis kasabasında ise 43 kişi ölmüştü.

XS
SM
MD
LG