Erişilebilirlik

Giuliani Başkanlık Yarışına Hazırlanıyor


Eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani Cumhuriyetçi Parti’den başkan adaylığı için hazırlandığını belirten bir adım attı.

Giuliani yürüteceği kampanyanın masraflarını karşılayacak bir komite kurmak için Federal Seçim Komisyonu’na başvurdu. Sözcüsü, eski New York belediye başkanının henüz kesin kararını vermediğini, fakat gerekli belgeleri imzalayarak adaylık imkanlarını araştırdığını belirtti. Cumhuriyetçi partili olan Rudolph Giuliani 2001 yılındaki 11 Eylül terör saldırılarından sonra New York belediye başkanı olarak yaptığı çalışmalarla taktir toplamıştı.

Cumhuriyetçi parti içindeki başkan adaylığı yarışmasına katılması beklenen Senatör John McCain henüz kararını vermediğini söylüyor.

Bu arada Cumhuriyetçi parti kendisine yeni bir başkan seçti.

Küba doğumlu Florida Senatörü Mel Martinez geçen haftaki seçim yenilgisinin ardından partinin başkanlığına getirildi. Martinez Ocak ayında iki yılını doldurarak görevden ayrılacak olan Ken Mehlman’ın yerini alıyor.

Martinez 1962 yılında Küba’dan kaçmış ve ailesi de göç edinceye kadar, dört yıl bakım evinde kalmıştı. Mel Martinez 2004 yılında Senatör seçilmeden önce Bush yönetiminin Konut ve Kentsel Gelişme bakanı idi.

XS
SM
MD
LG