Erişilebilirlik

Bush: 'Saldırı Haberleri Spekülasyon'


Başkan Bush, İran’ın nükleer silah teknolojisine sahip olmasını diplomasi yoluyla önlemek istediğini söyledi ancak askeri seçenekten hala vazgeçmediklerini söyledi.

Başkan, Washington’da yaptığı konuşmada, İran’ın nükleer tesislerine Amerika’nın hava saldırısı düzenleyebileceği yolundaki haberleri ‘spekülasyon’ olarak niteledi.

Bu arada İran Devlet Başkanı Mahmut Ahmedinejad, New Yorker dergisiyle Washington Post gazetesinde çıkan haberlerle ilgili olarak Amerika’yı psikolojik savaş açmaya çalışmakla suçladı, İranlılardan korkmamalarını istedi.

El Baradey Tahran'a Gidecek

Öte yandan Uluslararası Atom Enerji Dairesi Başkanı Muhammed el Baradey’in, İran’ın nükleer programını görüşmek üzere bu hafta sonunda Tahran’a gitmesi bekleniyor.

Halen İran’da bulunan Daire uzmanlarıysa, İsfahan’daki tesislerde incelemelerde bulundu. Uzmanların Natanz’daki uranyum zenginleştirme tesislerini de inceleyecekleri bildiriliyor.

Atom Enerji Dairesi, İran’ın nükleer programıyla ilgili raporunu bu ay sonunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne sunacak.

XS
SM
MD
LG