Erişilebilirlik

Amerika'da 25 Yaşın Altındaki Sanatçılar


Bu akşam Amerika’da gençlerin hayran olduğu, yaşları 25’in altındaki 2 şarkıcıyı konu alıyoruz. Hilary Duff ve Lindsay Lohan...

Hilary Duff, Britney Spears’a rakip olabilecek bir şarkıcı ve aktris olarak görülüyor. Lizzie McGuire adlı dizide, kendini pop şarkıcısı ve film yıldızı olarak düşleyen bir kızı canlandırarak ünlenen Hilary Duff, gençlere hitap eden birçok filmde de rol aldı ve bu sırada bir album çıkardı.

Duff’ın Metamorphosis adlı albümü 2003 yılında çıktı ve 18 yaşındaki genç şarkıcı, Lizzie McGuire dışında bir imaj yaratmaya başladı kendine. Albüm Billboard Top 200 listelerinde 2 numaraya kadar yükseldi. 2004 yılında da kendi adını taşıyan albümünü çıkaran Duff’ın müzik ve film çalışmaları devam ediyor.

Sadece 3 yaşındayken Ford arabaları için modellik yapan Lohan, birçok ünlü şirketin reklamında rol aldı. 2003 yılında Jamie Lee Curtis’le başrolleri paylaştığı Freaky Friday filminde, annesiyle rolleri değişen bir genç kızı canlandırdı. Bunun yanı sıra Mean Girls ve Confessions of a Teenage Drama Queen gibi filmlerde oynadı, hatta bu filmin soundtrack albümüne de katkıda bulundu.

Lohan hem şarkıcılık hem de oyunculuk yeteneklerinin dışında, bir yıl içinde aşırı kilo kaybetmesiyle de basının odak noktası oldu. Genç sanatçı geçtiğimiz günlerde Vanity Fair dergisine verdiği röportajda, yemek yedikten sonra kendini çıkarmaya zorladığını ve kısa bir dönem de olsa uyuşturucu kullandığını itiraf etti. Lindsay Lohan, Amerika’nın en ünlü komedi programlarından biri olan Saturday Night Live’a davet edilmişti. 19 yaşındaki Lohan’in hastalık derecesindeki zayıflığı oldukça dikkat çekti. Terapi gördükten sonra biraz kilo alan ve daha sağlıklı bir görünüme bürünen Lohan, programı evde izlediğinde kollarının zayıflığından resmen korktuğunu söylüyor.

XS
SM
MD
LG