Erişilebilirlik

Başbakan Erdoğan Pakistan'da


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan’a giderek deprem bölgesinde incelemelerde bulundu. Erdoğan Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref ve Başbakan Şevket Aziz’le de görüştü.

Başbakan Erdoğan beraberinde birçok bakanın da bulunduğu kalabalık bir heyetle Pakistan’da incelemeler yaptı ve yardımın devam edeceğini söyledi.

Erdoğan, “Zor günlerinde Pakistan’lı kardeşlerimizin yanında olmayı iki ülke halkları arasında mevcut tarihi dostluk ve dayanışmanın bir gereği olarak görüyoruz” dedi.

Türkiye’nin şu ana kadar bölgeye 12 askeri nakliye uçağıyla yardım ekipleri ve malzemeleri gönderdiğini hatırlatan Başbakan, “son olarakta bir sahra hastanesi gönderildiğini belirtti.

Türkiye, Güney Asya’da 8 Ekim tarihinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından bölgeye çok sayıda arama-kurtarma ekibi ve yardım malzemesi gönderdi. İslamabad ve İncirlik arasında kurulan hava hattıyla ise, Birleşmiş Milletler Pakistan’a yardım malzemesi sevkiyatı yapıyor. Nakliye sırasında hem Türk uçakları hem de NATO uçakları kullanılıyor.

XS
SM
MD
LG