Erişilebilirlik

Yardım Konserinde Bush Eleştirildi


Amerikan yıldız sanatçıları, Katrina kasırgasının kurbanları için yardım konseri düzenledi.

NBC televizyonu ile kardeş kuruluşları olan CNBC ve MSNBC tarafından yayınlan konser sırasında rap müzik sanatçısı Kanye West, yazılı metin dışına çıkarak Başkan Bush’u sert bir şekilde eleştirdi.

Grammy ödülü sahibi sanatçı, kasırga bölgesine yardımın geç ulaşmasından Bush’u sorumlu tutarak Başkanı ”Siyah Amerikalıların durumuna aldırmamakla” suçladı.

Bir saatlik konsere aktör Leonardo DiCaprio’nun yanı sıra Lousiana’lı Wynton Marsalis, Tim McGraw ve Harry Connick Jr. de katıldı. Connick, cazcı Marsalis gibi kasırganın büyük zarar verdiği New Orleans kentinde doğup büyüyen bir sanatçı. “New Orleans’taki ailemin güvende olduğunu sonunda öğrenebildim” diyen Connick birçok arkadaşından ve akrabasından ise haber alamadığını söyledi.

Bu arada, Oscar ödüllü oyuncu Morgan Freeman de kurbanlara yardım için internette düzenlenen bir açık artırmaya katılıyor. Ünlü Komedyen Jerry Lewis de her yıl düzenlediği Muscular Dystrophy hastalığına yakalanan çocuklara yardım amacıyla her yıl düzenlediği televizyon programında kasırga felaketzedeleri için bağış toplamayı planlıyor.

XS
SM
MD
LG