Erişilebilirlik

'Londra'da Yeni Saldırı İhtimali Var'


İngiltere’de polis geçen hafta dört bomba patlatmaya çalışan teröristlerin Londra dışına çıkamadığını ve yeni bir saldırıya girişmeleri ihtimalinin bulunduğunu bildirdi.

Polis dün ayrıca bombacılardan ikisinin adını açıkladı. Bunlardan biri, 24 yaşındaki Yasin Hasan Ömer ikincisi de 27 yaşındaki Muhtar Said İbrahim. Adları açıklanan bu kişilerin metro ve otobüste güvenlik kameralarıyla çekilen fotoğrafları, İngiliz televizyonlarında gün boyu yayınlandı.

Aranan dört kişinin yerleştirdikleri bombalar, henüz bilinmeyen bir nedenle patlamamış ve saldırganlar arkalarında birçok ipucu bırakarak kaçmıştı. Polis ayrıca Londra’daki bir parka bomba koyan kişiyi de belirleyip yakalamaya çalışıyor. Londra’da dün ayrıca, bombalı saldırılarla ilgili olarak 2 kişinin daha tutuklanmasıyla, tutuklu sayısı beşe yükseldi.

İngiltere Başbakanı Tony Blair, Cuma günü suçsuz bir Brezilya’lı gencin, polis tarafından vurularak öldürülmesinden dolayı özür diledi. Gencin başına yakın mesafeden 5 el ateş edilmesi, Brezilya’da büyük tepkiye yol açtı.

XS
SM
MD
LG