Erişilebilirlik

Amerika'da İlkokul Çocukları Arapça Öğreniyor


Amerika'da İlkokul Çocukları Arapça Öğreniyor
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Tamer Elşarkavi, bir öğretmen. Elşarkavi, Dışişleri Bakanlığı’nın dil eğitim programı kapsamında görev yapıyor. Mısır ve Çin’den Amerika’ya gelen dil eğitmenleri, Amerikalı çocuklara Arapça ve Çince öğretiyor.

Elşarkavi'nin Arapça öğrettiği çocukların çoğunun anadili, İspanyolca. İngilizce’yi ikinci, Arapça’yı ise üçüncü dil olarak öğreniyorlar.

Anadili İngilizce olmayanlara İngilizce öğreten Flora Lerenman, eğitimde küresel bakış açısının önemli olduğunu ve çocukların birkaç dili birden aynı zamanda çok hızlı öğrendiğini düşünüyor.

Tamer Elşarkavi, Washington’da olmaktan bile çok şey öğrendiğini söylüyor. Amerikalılar hakkında görüşlerinin olumlu yönde değiştiğini belirten Elşarkavi, Washington'un birçok dinden ve renkten insanın birarada yaşadığı bir kent olduğunu da ekliyor.

Öğrencilerinin öğrendikleri Arapça kelimeleri, hatta belki öğretmenlerinin adını bile hatırlamayacaklarını söyleyen Elşarkavi için önemli olan, sevdikleri ve saygı gösterdikleri bir Arapça öğretmenleri olduğunu hatırlamaları.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Apple Kullanıcılarına Güvenlik Açığı Uyarısı - 19 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:26:55 0:00
XS
SM
MD
LG