Erişilebilirlik

Kayıp Uçakla İlgili Yeni Uydu Görüntüleri


Arama çalışmalarına katılan bir Avustralya Hava Kuvvetleri uçağı
Kayıp Malezya uçağını arama çalışmalarına kötü hava nedeniyle yeniden ara verilirken Tayland uzay dairesi Hint Okyanusu’nun güneyinde enkaz parçası olabilecek yeni uydu görüntüleri yayınladı.
Daire görüntülerde büyüklükleri iki ile 15 metre arasında değişen yaklaşık 300 nesnenin su üzerinde yüzerken belirlendiğini bildirdi.

Avustralya Denizcilik Güvenlik Dairesi hava koşullarının tüm arama uçaklarını bölgeden ayrılmaya zorladığını , gemilerin ise aramaya devam ettiğini açıkladı. Daire kötü havanın 24 saat devam etmesinin beklendiğini de bildirdi.

11 uçak ve beş gemi Avustralya’nın güneybatı kıyıları açığında 2,500 kilometrekarelik bir bölgeyi iki gündür tarıyordu.

Bir gün önce bir Fransız uydu fotoğrafında aynı bölgede bazıları parlak ve 23 metre uzunlukta yüzen 122 nesne saptanmıştı.

Yetkililer tüm bu bilgilere rağmen, okyanusta bulunan çeşitli büyüklüklerdeki parçaların uçağın enkazı olduğunu kesinlikle bilinmediğini ancak yeni gelişmelerin, soruşturmanın yönünü değiştirdiğini vurguluyorlar.

Uçağın enkazı olduğu düşünülen kalıntı öbeği, daha önce Çin ve Avustralya tarafından yayınlanan uydu fotoğraflarında yer alan nesnelerin yakınında yer alıyor.
XS
SM
MD
LG