Erişilebilirlik

TÜSİAD Heyeti Amerika'da


Brookings Enstitüsü'nün daha önceki toplantısına toplantıya katılan Kadir Has Üniversitesi öğretim üyesi Soli Özel, Amerika ve Avrupa Merkezi Direktörü Fiona Hill ve TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner
TÜSİAD heyeti 4-5 Aralık tarihlerinde Washington’da temaslarda bulunuyor. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit BOYNER ve heyetin diğer üyeleri temasları çerçevesinde Amerika Dışişleri Bakanlığı Ekonomi ve Ticaretten Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Jose Fernandez ile görüşecek, Türk Amerikan ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunacak.

TÜSİAD heyeti Washington’daki temasları sırasında Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu üyeleri ve Türk Amerikan Dostluk Grubu eş başkanlarıyla da biraraya gelecek.

TÜSİAD Başkanı Boyner, Brookings Enstitüsü’nde Obama Yönetimi’nin ikinci döneminde Türk Amerikan ilişkilerinin ele alınacağı konferansta da konuşma yapacak. Bu konferansta ‘Brookings Enstitüsü - TÜSİAD Türk Amerikan Forumu’ tanıtılacak.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner ayrıca bugün de Dünya Bankası Bilgi Danışma Komisyonu (Knowledge Advisory Commission) toplantısına katılıyor. Boyner’in üye olduğu komisyon Dünya Bankası’nın bilgi üretimi ve bilgi paylaşım ağı rolünü güçlendirmeyi ve geliştirmeyi amaçlıyor.
XS
SM
MD
LG