Erişilebilirlik

İnanılmaz Örümcek Adam 2 Filmi Büyülüyor


İnanılmaz Örümcek Adam 2 Filmi Büyülüyor
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Marc Webb’in İnanılmaz Örümcek Adam 2 filmi bu yaz vizyona girecek en büyük bütçeli Hollywood filmlerinden biri. Filmin maliyeti 250 milyon dolar. 150 milyon dolar da pazarlanması için harcanmış. Sony Film Şirketi muhteşem görüntüleri olan filmin iyi hasılat yapmasını bekliyor. Ancak sinemaseverlerin ençok ilgisini çeken, Örümcek Adam’ın insancıllığı ve idealizmi

Marc Webb’in 3 boyutlu filmi, Örümcek Adam maskesinin altındaki Peter Parker’ın lise yıllarıyla başlıyor. Filmin görüntüleri büyüleyici ancak yönetmen Marc Webb gençleri çekenin süper kahramanın hayata olumlu ve genç gözlerle bakışı olduğunu söylüyor: “Bu sihirli bir şey çünkü biz sınırlarla, dinle, siyasetle bölünmüş bir dünyada yaşıyoruz ve bu karakterler herkese kendilerinden bir şey sunuyor. Herkesin içindeki duygulara hitap ediyor, herkes bu karakterde kendinden birşeyler buluyor.”

Marc Webb gibi Örümcek Adam’ı canlandıran Andrew Garfield de Hollywood’un büyük bütçeli süper kahraman filmlerinin uluslararası popüler kültürü şekillendirdiğini ve gücünü merhamet, idealizm ve umuttan aldığını söylüyor: “Cinsiyetiniz, cinsel tercihiniz, deri renginiz ne olursa olsun bu karakterler hepimizi temsil ediyor. Dünyayı gezdiğimizde herkesin kendisini Örümcek Adam olarak hayal edebileceğini gördük.”

İnanılmaz Örümcek Adam 2’de Örümcek Adam New York’un kent içi vadilerinin üzerinde uçarak suçla mücadele ediyor ve hepsi komik olmasa da espri üzerine espri yapıyor. Filmde Peter Parker’la, sevgilisi Gwen Stacy’yi canlandıran Emma Stone ile arasındaki elektrik çok güçlü: “Her gün farklı bir film çekiminde gibiydim. Bir gün romantik sahneler çekerken ertesi gün devasa bir stüdyoda iplerle uçuyorduk.”

Filmin özel efektlerine büyük para harcanmış. Filmin dönüm noktalarından birinde Örümcek Adam, Jamie Foxx’un canlandırdığı azılı düşmanı Electro ile karşı karşıya geliyor: “Long Island’da Times Meydanı’nın bir benzerini yaptık çünkü meydanda yapmamıza izin vermeyecekleri şeyleri çekmemiz gerekiyordu. 13 vincimiz vardı. Örümcek Adam ve Elektro’nun yüzleşmesini canlandırabilmek için çok uğraştık.”

CGI teknolojisi Örümcek Adamı her zamankinden daha kıvrak hale getirirken, düşmanlarını da iyice korkunçlaştırmış.

Jamie Foxx, “Çekim tamamlandıktan sonra dünyanın birçok yerinde filmi görenler oldu. Biz de gezerek gençlerin heyecanına tanık olduk,” diyor.

Ancak filmin sonundaki üzücü ve beklenmedik olaylar Örümcek Adam’ın insanlığına, gücünün sınırlarına ve yaşamda kimsenin her şeye sahip olamayacağına dikkat çekiyor.
XS
SM
MD
LG