29 Nisan Cuma, 2016 TSİ 00:46

Bilim ve Teknoloji

Uluslararası Elektronik Fuarı Las Vegas’ta Başlıyor

CES olarak anılan Uluslararası Elektronik Tüketim Ürünleri Fuarı 8-11 Ocak tarihleri arasında yeni ürün ve modellerin tanıtımını sağlayacak

Amerika’nın en büyük ticari fuarı olan Uluslararası Elektronik Tüketim Ürünleri Fuarı (Consumer Electronics Show) bugün (8 Ocak) günü başlıyor. 11 Ocak günün kadar devam edecek olan fuar Las Vegas kentinde düzenleniyor.
 
Fuara her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce kişinin ziyaret etmesi, akıllı telefonlardan akıllı mutfak gereçlerine, elektrikli otomobillere kadar çok geniş bir yelpazedeki ürünlerin sergilenmesi bekleniyor.
 
Fuar, Elektronik Tüketim Ürünleri Birliği tarafından düzenleniyor. Fuar son yıllarda özellikle küçük girişimcilere de ürünlerini sergileme fırsatı tanımaya öncelik veriyor.
 
Bu yıl fuarda sosyal medya da öne çıkarılan konular arasında. Fuarda bu alanda önde gelen sosyal medya siteleri de boy gösterecek. Twitter, Facebook, Instagram, Google+ bunlar arasında.
 
Fuarda her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda ürün ve marka, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
 
Bu yılki fuara eğlence dünyasının ünlü isimleri de renk katıyor. Maroon 5, Curtis “50 cents” Jackson, will.i.am bu ünlüler arasında.

Uluslararası Elektronik Tüketim Ürünleri Fuarı'nın sitesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.cesweb.org/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

 İklim Anlaşması’nda Tarihi Dönemeç

60’ı aşkın dünya lideri New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde Aralık 2015’te Paris’te varılan tarihi iklim anlaşmasını imzalıyor. COP21 adıyla da anılan Paris Anlaşması uzun vadede küresel ısınmaya yol açan sera gazı salınımını azaltmayı amaçlıyor Devamı

 Sanal Gerçeklik Gözlüğü Gelecek Vadediyor mu?

Sanal Gerçeklik (Virtual Reality - VR) ve 360 Derece Video gibi yeni teknolojiler müşterilerine bu duyguyu tatma vaadinde bulunuyor. YouTube ve Vimeo gibi siteler, amatör veya profesyoneller tarafından hazırlanan kısa VR filmleri yayınlıyor Devamı

Bu forum kapatıldı.
Yorumlar
     
Henüz herhangi bir yorum yapılmadı. İlk olarak siz ekleyin