06 Şubat Cumartesi, 2016 TSİ 04:32

Bilim ve Teknoloji

Uluslararası Elektronik Fuarı Las Vegas’ta Başlıyor

CES olarak anılan Uluslararası Elektronik Tüketim Ürünleri Fuarı 8-11 Ocak tarihleri arasında yeni ürün ve modellerin tanıtımını sağlayacak

Amerika’nın en büyük ticari fuarı olan Uluslararası Elektronik Tüketim Ürünleri Fuarı (Consumer Electronics Show) bugün (8 Ocak) günü başlıyor. 11 Ocak günün kadar devam edecek olan fuar Las Vegas kentinde düzenleniyor.
 
Fuara her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce kişinin ziyaret etmesi, akıllı telefonlardan akıllı mutfak gereçlerine, elektrikli otomobillere kadar çok geniş bir yelpazedeki ürünlerin sergilenmesi bekleniyor.
 
Fuar, Elektronik Tüketim Ürünleri Birliği tarafından düzenleniyor. Fuar son yıllarda özellikle küçük girişimcilere de ürünlerini sergileme fırsatı tanımaya öncelik veriyor.
 
Bu yıl fuarda sosyal medya da öne çıkarılan konular arasında. Fuarda bu alanda önde gelen sosyal medya siteleri de boy gösterecek. Twitter, Facebook, Instagram, Google+ bunlar arasında.
 
Fuarda her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda ürün ve marka, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
 
Bu yılki fuara eğlence dünyasının ünlü isimleri de renk katıyor. Maroon 5, Curtis “50 cents” Jackson, will.i.am bu ünlüler arasında.

Uluslararası Elektronik Tüketim Ürünleri Fuarı'nın sitesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.cesweb.org/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

2015 En Sıcak Yıl Oldu

2015, şimdiye kadar kayıtlara geçen en sıcak yıldı. Amerikan Meteoroloji Dairesi, 2015’te kaydedilen sıcaklıkların, 1880 yılında tutulmaya başlayan ve 136 yıldır aralıksız süren meteorolojik kayıtlar içinde rekor oluşturduğunu bildiriyor Devamı

Uzayla Canlı Bağlantı

Amerika'nın Sesi'nden Anne Ball, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda bulunan astronotlar, Amerikalı Scott Kelly ve Rus Mikhail Kornienko ile 20 Ocak Çarşamba günü, Türkiye saati ile 16:20'de canlı bağlantı yapacak. İzlemek için Amerika'nın Sesi İngilizce Dersleri bölümünün web sitesine girebilirsiniz Devamı

Bu forum kapatıldı.
Yorumlar
     
Henüz herhangi bir yorum yapılmadı. İlk olarak siz ekleyin