21 Eylül Pazar, 2014 TSİ 09:04

Bilim ve Teknoloji

Uluslararası Elektronik Fuarı Las Vegas’ta Başlıyor

CES olarak anılan Uluslararası Elektronik Tüketim Ürünleri Fuarı 8-11 Ocak tarihleri arasında yeni ürün ve modellerin tanıtımını sağlayacak

Amerika’nın en büyük ticari fuarı olan Uluslararası Elektronik Tüketim Ürünleri Fuarı (Consumer Electronics Show) bugün (8 Ocak) günü başlıyor. 11 Ocak günün kadar devam edecek olan fuar Las Vegas kentinde düzenleniyor.
 
Fuara her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce kişinin ziyaret etmesi, akıllı telefonlardan akıllı mutfak gereçlerine, elektrikli otomobillere kadar çok geniş bir yelpazedeki ürünlerin sergilenmesi bekleniyor.
 
Fuar, Elektronik Tüketim Ürünleri Birliği tarafından düzenleniyor. Fuar son yıllarda özellikle küçük girişimcilere de ürünlerini sergileme fırsatı tanımaya öncelik veriyor.
 
Bu yıl fuarda sosyal medya da öne çıkarılan konular arasında. Fuarda bu alanda önde gelen sosyal medya siteleri de boy gösterecek. Twitter, Facebook, Instagram, Google+ bunlar arasında.
 
Fuarda her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda ürün ve marka, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
 
Bu yılki fuara eğlence dünyasının ünlü isimleri de renk katıyor. Maroon 5, Curtis “50 cents” Jackson, will.i.am bu ünlüler arasında.

Uluslararası Elektronik Tüketim Ürünleri Fuarı'nın sitesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.cesweb.org/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ABD İnsanlı Uzay Uçuşlarına Yeniden Başlıyor

NASA, bu amaçla iki özel şirketi, Boeing ve Uzay Araştırmaları Teknolojileri Kuruluşu’nu görevlendirdi. İki şirket, yörüngedeki Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilecek uzay araçlarını imal edecek. Kararın ana nedenlerinden biri, son dönemde ABD ve Rusya arasında yaşanan gerginlik Devamı

 St. Louis Uçuş Yarışlarının Merkezi

Neredeyse yüz yıl boyunca, Amerika’nın orta kesimlerindeki Missouri eyaletinin St. Louis kentinde girişimciler havacılık sektörüne önemli katkılarda bulundu. Artık kent uçuş yarışlarının da merkezi ve XPRIZE ödülünün evsahibi Devamı

Bu forum kapatıldı.
Yorumlar
     
Henüz herhangi bir yorum yapılmadı. İlk olarak siz ekleyin