05 Temmuz Pazar, 2015 TSİ 09:00

Bilim ve Teknoloji

Uluslararası Elektronik Fuarı Las Vegas’ta Başlıyor

CES olarak anılan Uluslararası Elektronik Tüketim Ürünleri Fuarı 8-11 Ocak tarihleri arasında yeni ürün ve modellerin tanıtımını sağlayacak

Amerika’nın en büyük ticari fuarı olan Uluslararası Elektronik Tüketim Ürünleri Fuarı (Consumer Electronics Show) bugün (8 Ocak) günü başlıyor. 11 Ocak günün kadar devam edecek olan fuar Las Vegas kentinde düzenleniyor.
 
Fuara her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce kişinin ziyaret etmesi, akıllı telefonlardan akıllı mutfak gereçlerine, elektrikli otomobillere kadar çok geniş bir yelpazedeki ürünlerin sergilenmesi bekleniyor.
 
Fuar, Elektronik Tüketim Ürünleri Birliği tarafından düzenleniyor. Fuar son yıllarda özellikle küçük girişimcilere de ürünlerini sergileme fırsatı tanımaya öncelik veriyor.
 
Bu yıl fuarda sosyal medya da öne çıkarılan konular arasında. Fuarda bu alanda önde gelen sosyal medya siteleri de boy gösterecek. Twitter, Facebook, Instagram, Google+ bunlar arasında.
 
Fuarda her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda ürün ve marka, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
 
Bu yılki fuara eğlence dünyasının ünlü isimleri de renk katıyor. Maroon 5, Curtis “50 cents” Jackson, will.i.am bu ünlüler arasında.

Uluslararası Elektronik Tüketim Ürünleri Fuarı'nın sitesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.cesweb.org/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

 Alışverişte İHA'larla Teslimat

Amerika’daki en büyük online perakendeci Amazon.com, insansız hava araçlarıyla paket dağıtımı sisteminin patentini aldı. Federal yetkililer, araçların deneme uçuşlarına başlaması için Amazon’a onay verdi. Ancak hava araçlarıyla adrese paket teslimatının yaygınlaşmasına daha epey zaman var gibi görünüyor Devamı

ABD Güvenliğini Riske Sokan Saldırı

ABD İnsan Kaynakları Dairesi’nin ikinci bir siber saldırıya hedef olduğu açıklandı. Saldırıda CIA ve Ulusal Güvenlik Dairesi'nde çalışmak üzere başvuruda bulunan bireylerin geniş kapsamlı özgeçmiş araştırmalarının bulunduğu veriler hedef alındı Devamı

Bu forum kapatıldı.
Yorumlar
     
Henüz herhangi bir yorum yapılmadı. İlk olarak siz ekleyin